Lietuvos misko savininku asociacija
juka

Kambarinė gėlė – juka (yucca)


Lelijinių šeimos gėlės. Lapai kieti, dekoratyvūs. Auginamos balkone, terasoje, sode. Kubiluose geriau auginti Yucca aloifolia — stiebas plonas, aukštas, jo viršūnėje 50—100 standžių, kalavijiškų, 30—45 cm ilgio lapų; žiedynstiebis 60 cm ilgio; Yucca gloriosa — stiebas nelabai aukštas, lapų skrotelė didesnė kaip pirmosios, apatiniai lapai nusvirę; žiedynas 100 cm ilgio; Yucca recurvifoha — stiebas trumpas, lapų daug, jie smarkiai nusvirę, 60—90 cm ilgio; žiedynas didelis. Jukos dažniausiai auginamos kaip lapiniai augalai, nes žydi (vasarą) ne anksčiau kaip po 10 metų. Pavasari ir vasarą augimo periodas. Jaunas gėles kasmet, senesnias — kas du metus persodinti į vidutinio sunkumo puveninę žemę. Nepatartina jų persodinti vasarą į didesnius dubenis. Laikyti šviesioje, nelabai šiltoje vietoje; laistyti kaskart gausiau. Gegužės mėnesį galima išnešti į lauką. Prie saulės pratinti pamažu. Vasarą gausiai laistyti, dažnai apipurkšti, kas savaitę tręšti (2—4 g/l). Rudenį ir žiemą ramybės periodas, (nešti į patalpą prieš pirmąsias šalnas. Vieta šviesi, vėsi. Galima laikyti laiptinėje, prieškambaryje. Žemė nelabai drėgna. Nepalankiose sąlygose puola amarai. Dauginama atžalomis. Persodinant reikia atskirti su dalimi šaknų. Žaizdą apibarstyti medžio anglies milteliais, apdžiovinti ir pasodinti.

Pasidalink, jei patiko!

18 Komentarai

 • Nezinau ar cia liga, bet ant stiebo atsirado tokie “gumuliukai“, ka daryti?

 • Laba diena, rašote kad reikia tręšti nuo balandžio-gegužės mėnesių kas savaite, o kokiomis būtent trašomis reikia tręšti ?

  • trasos kaktusinems gelems tresti

 • Maniškė nepersodinta gal jau 20 metų. Palaistau – kai netingiu palipti, nes aukštai pastatyta. Tiesa, saulės gauna daug. Kol buvo kiauri langai – žydėdavo labai gausiai. Dabar kai langai plastikiniai, tai nebebūna vėsaus periodo, todėl žydi gerokai mažiau.

 • sveiki.auginu pasiflora.bet ji neauga.stovi vietoje.lapeliai dziusta.norslaistau normaliai.o preita vasaratai zydejo tik viena diena,viena ziedeli.labai grazi gele.gal ka ne taip darau.patarkite ka daryti.

  • Ciklomenas mėgsta „numirti“, tačiau nereikia dėl to pergyventi, tiesiog nepamiršti jo kartais palaistyti ir jis vėl ant žiemos sėkmingai ataugs :)

 • Laba, gal zino, kodel pas mane ciklamenas nyksta, ji isigijau vasario men. Buvo tankus su daug ziedu, o dabar retas, lapai geltonija, nors vandeni pilu i lekste.

 • sveiki.gal kas siauliuose kokia sakele tos ,,fukcijos,, dovanotu,niekaip nesugebu jos ,,tureti,,.aciu

 • sveiki, gal zinote kur galima nusipirkti Mimosa gele? :) turejau kazkada, ir vel noriu :)

 • As gavau dovanu. Lyg ir prieziura aprasyta lengva, bus matyt kaip augs :)

 • rieciasi mano gelytes lapeliai ,tikrai gerai laistau,o ziedeliai nespejus net issiskleisti nuvysta,kas mano gelytei .aciukas.

  • Oooo, mano mielam kuikbučiui ir kytkiui niekad gėrio nebus per daug. O jei tas gėris užrašų knygučių ir mados ikonų pavidalu Linkiu, kad visi kalendoriuje numatyti darbai būtų malonūs ir sėkmingi, o visos raštu užfiksuotos svajonės išsipildžiusios!

 • ciklamenas ,
  rieciasi mano gelytes lapeliai ,tikrai gerai laistau,o ziedeliai nespejus net issiskleisti nuvysta,kas mano gelytei .aciukas.

 • Laba diena,auginu Medinile. Ir kazkodel juoduoja jos lapu galai. Gal galite patarti ka daryti? Aciu :)

 • pas mane medinilla magnefica zaliasias lapai pradejo is virsiaus dzisti ascheffera meta lapus su kotais gal zinote ka reike daryti

 • Dipladeniją puola tokie pilkai žalsvi nedideli gyviai. Kas žinote, kaip juos „zarazas“ išnaikinti? Chemikalų nupirkau, nupurškiau, bet tik savaitei… Gaila, jei jie mane nugalės… Brangi ta gėlytė, labai graži, kai sveika gyveno… Padėkit, patarkit…

 • Sveiki, gavau dovanu nuostabia azalija, ji tokiam specialiam dekoratyviniame vazone, be lekstutes. Gele auginsiu kambaryje. Tai nelabai suprantu, ar man ja is virsaus lieti, ar persodinti i kita vazona ir vandeni pilti i lekstute?

 • Dipladenia parsivežiau iš Paryžiaus, labai graži buvo, neatsilaikiau, nuostabūs žiedai…bet, kai pastačiau ant savo lango, nors saulė būna tik ryte ir vakare, vedinamas labai kambarys, žiedeliai, kurie buvo neišsiskleidę- nuvyto, kurie žydėjo tuoj nukrito, lapeliai pradėjo ruduoti…gal kad pakeitė šalį, išsigando, gal atsigaus… labai pergyvenu, bijau persodinti, nors vazonėlis plastmasinis…palauksiu jaunaties, bandysiu patalpinti į gražų vazoną, juk sakoma, jei graži panelė, turi būti ir graži suknelė…o ir trąšos…kaktusams manau netinka, o tik žydinčioms gėlėms…esu labai nusiminus…

Komentuokite

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *