Augalų kategorijos

Gėlė ciklamenas

Persinis ciklamenas auga kalnuose, nuo Graikijos iki Irano. Tai įvairiausių spalvų kambarinių ciklamenų tėvinis augalas. Mūsų laikais didžiausią paklausą turi smulkiažiedės veislės, nors yra ir kitokių su stambesniais ryškiais žiedais, kartais su kutuotais vainiklapiais. Tai lengvai paaiškinama: smulkiažiedžiai ciklamenai atsparesni ir gardžiai kvepia.

Neretai ciklamenas nuvilia pirkėją. Lapai pagelsta, žiedkočiai nulinksta ar augalo vidurys supūva. Taip atsitinka, jei augalas neteisingai prižiūrimas arba nusiperkame jau pažeistą egzempliorių. Niekad nepirkite ciklameno, kuris buvo laikomas lauke esant žemesnei nei 10 °C temperatūrai. Neišgyvens ir gėlė su pageltusiais ar suglebusiais lapais. Vos parsinešę pirkinį namo, jį išvyniokite. Pastatykite vazoną vėsioje, šviesioje vietoje, toliau nuo tiesioginės saulės šviesos. Idealiausia 16 °C temperatūra. Šiltesniame kambaryje ciklamenas žydi kur kas trumpiau. Pasistenkite, kad gėlė gautų kuo daugiau šviežio oro, tik venkite skersvėjų.

Laistykite kambario temperatūros virintu ar lietaus vandeniu. Niekad nepilkite vandens i augalo vidurį, nes jis pradės pūti. Geriausia pripilti lėkštelę po vazonu. Žydinčio ciklameno nepurkškite. Žemė turi būti gerai palaistyta, bet nepermirkusi. Nuvytusius lapus ir nužydėjusius žiedus galima pasukus nutraukti. Tręškite žydėjimo metu ir po to. Laistyti ir tręšti nebereikia, kai lapai pradeda vysti – prasideda ramybės laikotarpis. Paguldykite vazoną ant šono vėsioje vietoje (apie 10 °C). Atėjus augimo metui, persodinkite gumbasvogūnį į palyginti nedidelį vazoną ir pastatykite šiltesnėje vietoje.